مقالات

آب سالم

آب سالم

آب پاک هسته اصلی موفقیت هر جامعه است:
3.5 میلیون نفر در نپال به خدمات اولیه آب دسترسی ندارند
71 درصد از کل منابع آبی و 91 درصد منابع مورد استفاده فقیرترین پنجک جمعیت، آلوده به باکتری E.Coli هستند.
تنها 25 درصد از منابع آب به طور کامل فعال است.

این کمبود آب آشامیدنی سالم، بهداشت کافی و بهداشت مسئول نرخ استثنایی بیماری های منتقله از طریق آب در روستاهای نپال است و علت اصلی مرگ و میر در میان کودکان زیر پنج سال است.

هدف ما رساندن آب سالم و قابل استفاده به روستاهای توسعه نیافته برای جلوگیری از بیماری و مرگ غیرضروری است. دسترسی به آب آشامیدنی با زیرساختی که به راحتی قابل نگهداری است، پتانسیل بهبود گسترده شرایط بهداشت عمومی و کمک به رشد و توسعه پایدار جامعه را دارد.

لوله کشی آب سالم به گوپقری:

چشم انداز بلندمدت ما برای ارتقای مردم محلی از طریق منابع آب سالم و پاک
در روستای گوپقری تنها منبع آب در تنگه ای تنگ و باریک است که یک ساعت پیاده روی از شیب تند پایین می رود. خشکسالی های اخیر و الگوهای آب و هوای ناپایدار، آب را برای قبیله بومی چپانگ، که با نرخ غیرعادی بالای بیماری های ناشی از آب و مرگ و میر کودکان مواجه است، کمیاب تر کرده است.

Elevate Nepal در حال کار با جامعه محلی و دولت برای طراحی سیستمی برای پمپاژ آب 115 متر عمودی تا یک مخزن بزرگ در گوپغاری است. خطوط توزیع راه اندازی خواهد شد تا هر خانه جداگانه شیر آب خود را فراهم کند. این امکان دسترسی آسان به آب آشامیدنی را برای مردم، دام ها و آبیاری فراهم می کند. برنامه های آینده شامل توزیع آب از مخزن به دو روستای دیگر در دامنه تپه است.

آب سالم

مثل همیشه، ما کارگران محلی را استخدام می کنیم و در مورد نحوه نگهداری سیستم جدید آب برای اطمینان از عملکرد طولانی مدت و حفظ یکپارچگی منبع آب فعلی، آموزش می دهیم. پس از خرید آب برای مدارس محلی، توالت‌ها و حوض‌های شستشوی جدید برای ترویج شیوه‌های بهداشتی خوب ساخته خواهند شد. برنامه های آموزشی همچنین سلامت و کیفیت زندگی را بهبود می بخشد.

همانطور که ما به تحقیقات خود ادامه می دهیم و برنامه های توسعه موفق را اجرا می کنیم، قصد داریم دامنه خود را گسترش دهیم تا تأثیر مثبتی بر جوامع محروم در سراسر نپال داشته باشیم.

این مقاله قطره سازان زلال وضعیت آب سالم در نپال را مورد بررسی قرار داد همانظور که میدانید بسیار از شهرهای ایران از آب سالم بی بهره اند جهت دستیابی به آب سالم هم اکنون دستگاه تصفیه آب مناسب خود را دریافت کنید و با مشاوران ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *