مقالات

سیستم های تصفیه آب صنعتی

blank

راهنمای نهایی سیستم های تصفیه آب صنعتی

کیفیت آب در تاسیسات صنعتی شما می تواند برای اطمینان از اینکه تاسیسات شما قادر به کارکرد موثر است ضروری باشد. برای اطمینان از اینکه آبی که استفاده می کنید همیشه عاری از ناخالصی است، به شدت توصیه می شود که یک سیستم تصفیه آب صنعتی را در تاسیسات نصب کنید. سیستم های تصفیه آب به گونه ای طراحی شده اند که به سرعت و به طور موثر اکثر آلاینده هایی را که در آب یافت می شود حذف می کند، که اجازه می دهد آب تصفیه شود.

این سیستم ها برای طیف وسیعی از صنایع ضروری هستند که شامل صنایعی مانند پلاستیک، تولید نفت/گاز، پزشکی، تولید شیمیایی و تولید کاغذ می شود. در حالی که می توان از یک سیستم تصفیه آب استاندارد برای خلاص شدن از شر ناخالصی ها استفاده کرد، سیستم های صنعتی برای استفاده در مقیاس بزرگتر طراحی شده اند که باید بیشتر امکانات صنعتی را در خود جای دهد.

در این مقاله قطره سازان زلال نگاهی جامع به سیستم‌های تصفیه آب صنعتی و مزایایی که می‌توانند برای تاسیسات شما داشته باشند ارائه می‌کند.

تصفیه آب صنعتی

مبانی سیستم تصفیه آب صنعتی

سیستم های تصفیه آب صنعتی قادر به حذف اکثر آلاینده ها از آب موجود در تاسیسات شما هستند. دلیل اینکه فیلتراسیون برای بسیاری از صنایع مختلف ضروری است این است که مشکلات رسوب و خوردگی زمانی رخ می دهد که آلاینده ها در آب افزایش می یابند که می تواند منجر به کاهش کارایی تجهیزات شما شود. همچنین ممکن است آب تصفیه نشده در نهایت به برخی از تجهیزات صنعتی شما آسیب برساند که تعمیر آن می تواند بسیار پرهزینه باشد. به عنوان مثال، رسوب زمانی رخ می دهد که رسوبات معدنی زیادی در آب وجود داشته باشد. استفاده از سیستم تصفیه آب باید این مسائل را از بین ببرد و تجهیزات شما را در شرایط کاری مناسب نگه دارد.

هنگامی که از سیستم تصفیه آب صنعتی مناسب استفاده می کنید، مواد معدنی و جامدات موجود در آب باید به طور موثر حذف شوند. این سیستم ها معمولاً با یک غشای نیمه تراوا یا مانع مشابهی که آب از آن عبور می کند مجهز می شوند. هنگامی که آب از طریق این سد فرستاده می شود، هر گونه مواد معدنی و جامد گرفته می شود و از آب فیلتر می شود، که باید آب بیش از 99 درصد خالص را در اختیار شما بگذارد. به دلیل کارایی این سیستم ها، معمولاً برای آب برج خنک کننده، آب تغذیه دیگ بخار، آب پمپاژ، آب فرآیند و فاضلاب استفاده می شود.

همراه با رسوبی که قبلاً ذکر شد، تصفیه نکردن این آب می‌تواند باعث رسوب در دیگ‌ها، کاهش راندمان حرارتی، ایجاد امتیاز در امتداد شفت‌ها و یاتاقان‌ها و خوردگی در هر لوله‌کشی در تجهیزات شما شود. تعمیر همه این مشکلات هزینه بر است، به همین دلیل است که باید اقداماتی را برای جلوگیری از بروز این مشکلات در وهله اول انجام دهید. در حالی که می توان با استفاده از تصفیه آب شیمیایی از شر برخی از این مشکلات خلاص شد، اغلب اوقات یک سیستم تصفیه آب برای حذف کامل آلاینده ها از آب ضروری است. اگر می خواهید تجهیزات موجود در تاسیسات صنعتی شما به طور موثر به کار خود ادامه دهند، ممکن است به یک سیستم تصفیه آب نیاز باشد.

مزایای فیلتراسیون در کاربردهای صنعتی

مزایای فیلتراسیون برای کاربردهای صنعتی متعدد است و عبارتند از:

قرار نگرفتن در معرض بسیاری از مواد شیمیایی خطرناک
کاهش هزینه های نگهداری تجهیزات
کاهش هزینه های پساب
عمر تجهیزات طولانی تر
از آنجایی که تجهیزات شما در اثر تجمع آلاینده ها آسیب نمی بیند، باید برای مدت زمان طولانی تری دوام بیاورد. در حالی که می توان برای هر نوع آسیبی که ناشی از تجمع آلاینده باشد، تعمیرات انجام داد، آسیب کاملاً غیرقابل برگشت نیست مگر اینکه در وهله اول اقداماتی را برای جلوگیری از وقوع آن انجام دهید. آسیب کمتر نیز معادل کاهش هزینه های نگهداری است. اگر آبی را که در تاسیسات خود جریان می‌یابد فیلتر می‌کنید، باید بتوانید میزان پساب تولیدی خود را نیز به حداقل برسانید، که می‌تواند برای محیط زیست مفید باشد.

انواع سیستم های فیلتراسیون صنعتی

در حالی که تمام سیستم های تصفیه صنعتی برای خلاص شدن از شر اکثر آلاینده های موجود در آب طراحی شده اند، انواع مختلفی از سیستم های فیلتراسیون صنعتی وجود دارد که می توانید از بین آنها انتخاب کنید. این سیستم ها عبارتند از:

صافی‌های خط لوله/سبد – اینها سیستم‌های تصفیه آب بسته هستند که آلودگی‌ها را با استفاده از صفحه توری یا صفحه صفحه سوراخدار جمع‌آوری می‌کنند که می‌توان آن را حذف کرد. وقتی صفحه پر شد، قبل از استفاده مجدد باید آن را تمیز کنید.
صافی های خود تمیز شونده خودکار – این یک سیستم خود تمیز شونده است که زباله ها را تا زمانی که فشار در سیستم افزایش یابد به دام می اندازد و پس از آن یک دریچه شستشو برای حذف آلودگی ها باز می شود. این فیلترها ایده آل هستند زیرا همه کاره هستند و می توانند جریان مداوم را برای شما فراهم کنند.
تصفیه با اشعه ماوراء بنفش – این روش تصفیه آب از نور ماوراء بنفش برای از بین بردن DNA آلاینده های موجود در آب استفاده می کند، به این معنی که این میکروارگانیسم ها در نهایت از بین می روند در حالی که آب از آلودگی ها پاک می شود. این نوع سیستم تصفیه آب محیطی است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *